Bina Yıkımı

Bina Yıkımı

Bina Yıkımı, firmamız tarafından detaylı teknik hizmeti ile çevreye zarar vermeden yapılır. Bu yüzden tüm yıkım işlerinizin ruhsata sahip firmalara verilmesine özen göstermeniz gerekir. Gerekli izinler ve onaylar alındıktan sonra, yıkım işlemi yerel halka bildirilir. Olası riskler açıklandıktan ve güvenlik önlemleri alındıktan sonra firmamız tarafından yıkım başlar.

Bina Yıkım İşleri

Yıkım çalışmaları ilgili genel müdürlük tarafından onaylandıktan sonra başlayacak. Sahada makine operatörlerine rehberlik etmek için eğitimli yönlendiriciler kullanılabilir. Çok katlı bir bina yıkımı sırasında iş güvenliği önlemlerinin farklı olduğunu göreceksiniz. Yetkili personel ve yerel personel, binanın çökmesi durumunda olası asbest maruziyeti konusunda da uyarılacaktır. Gerekli izinler alındıktan sonra yıkım çalışmalarına başlanacak ve önerilen süre içerisinde bitirilmeye çalışılacaktır.

Güvenilir bir bina yıkımı baştan sona mühendislik kuralları içinde kalmalıdır. Çalışmadan önce tüm risk değerlendirmelerini yapmak önemlidir. Kaliteli uygulama için deneyimli çalışanları olan şirketlere bakmalısınız.

Bina Yıkım Süreci

Yıkım yapmak için birçok teknik kullanılır. Öncelik gerekli önlemleri almak ise hangi yöntemin kullanılacağına deneyimli bir mühendis karar verecektir. Küçük bina yıkımı için mini makinelerin ile yakın mesafeden güvenli bir şekilde gerçekleştirilir. Büyük yüksek binalar için, makineleri ve operatörleri tehlikeye atmaktan kaçınmak ve zemini kademeli olarak yıkmak için uzaktan yıkım önerilir. Çok daha hassas alanlarda, binayı yukarıdan manuel olarak da yıkabilirsiniz. Belirli bir program dâhilinde yapılması gereken her türlü çalışma, uzman bir ekip tarafından takip edilmeli ve yönetilmelidir.

Teknik Bilgi Gerekli

Firmamızın yıkım tekniği kapsamında, planlama çalışmaları sırasında yıkımın zarar görmeden tamamlanması için girişimlerde bulunulur.  65 metreye kadar olan yıkımların özel iş makinaları ile güvenli bir şekilde taşınması, çalışanların sağlığı ve çevrenin korunması için önemlidir. Bir yüksek binayı makaslayıp yıkım teknolojisi ile kademeli olarak kesen bir uygulama ciddi teknik bilgi gerektiren uygulamalardan biridir. Belli bir kata kadar yıkım yapıldıktan sonra, binanın geri kalanı uygun bir seviyeye kadar yıkılacak ve ardından tamamen yıkılacaktır.

Bina Yıkım Fiyatı

Başta kentsel dönüşüm olmak üzere çeşitli nedenlerle yıkılması veya edinilmesi kararlaştırılan binalar belirli bir maliyetle yıkılacaktır. Burada belirleyici faktör binanın büyüklüğüdür. Binadan çıkabilecek hurda miktarı belirlenmiş olup, diğer malzemelerin yüksek miktarda demir içermesi durumunda yıkım maliyetleri düşecektir. Yıkım şirketleri üretilen hurdayı kullanır, bu nedenle söküm maliyeti düşüktür. Geri dönüştürülebilir malzemelerin bolluğu hem yıkım binasının yetkililerine veya sahiplerine hem de yıkım şirketine güven veriyor. Bina yıkımı için 0532 775 86 19 numaradan firmamıza ulaşım sağlayabilirsiniz

Bir yanıt yazın

hemen ara