İstanbul Bina Yıkımı

Bina yıkım hizmeti, bir yapının tamamının veya bir kısmının, işlem sırasında komşu mülklere veya şantiyedeki kişilere herhangi bir zarar vermeden kaldırılması, depolanması, geri dönüştürülmesi ve bertaraf edilmesini içeren bir süreçtir. Yani bir binanın yıkılarak enkazın bulunduğu yerden kaldırılması ve yeni bir yere taşınması işlemidir. Artık kullanılmayan veya güvenlik nedeniyle kaldırılması gereken binaları kaldırmak için bir bina yıkım hizmeti kullanılabilir. Yıkım süreci genellikle tüm iç duvarların, tavanların ve zeminlerin kaldırılmasıyla başlar. Aşağıdakileri içeren birkaç tür yıkım hizmeti vardır:

  • Elle yıkım - bu yöntem genellikle bina terk edildiğinde ve yapısal olarak makinelerle yıkılacak kadar sağlam olmadığında kullanılır.
  • Patlayıcılarla yıkım - bu yöntem genellikle, kanalizasyon veya su borusu gibi yıkım sırasında çıkarılması gereken bir yeraltı yapısı olduğunda kullanılır.
  • Makine ile yıkım - bu yöntem genellikle binayı destekleyen çok sayıda yapısal eleman olduğunda kullanılır.

İstanbul bina yıkımı firması olarak sektörde uzun bir süredir hizmet vererek ön plana çıkarız. Hem firmalar hem de bireysel kişiler için bina yıkımlarını sorunsuz bir şekilde gerçekleştiririz.

Profesyonel Bina Yıkma Hizmeti

Bina yıkımı, çeşitli araç ve malzemelerin kullanılmasıyla bir binanın tamamen kaldırıldığı bir süreçtir. Yıkım işlemi yapının cinsine ve bulunduğu yere göre farklı şekillerde yapılabilmektedir. Yıkım şirketleri genellikle binaları sahipleri için güvenli veya ekonomik bir şekilde alanlardan kaldırmaya yardımcı olmak için işe alınır. İstanbul bina yıkımı firmamız ise hem profesyonel hem de uygun fiyatlı bir şekilde bina yıkımı gerçekleştirdiği için sektörde oldukça fazla tercih ediliyor. Hizmetimiz temel olarak alanı temizlemek için bir binanın yapısal bileşenlerini yıkan özel bir hizmettir. Genellikle güvenlik nedenleriyle yapılır, ancak başka nedenler de vardır.

Bina Yıkımı Ne Kadar Sürer?

Günümüzde bir bina güvenlik nedeniyle zarar gördüğünde veya ömrünün sonuna geldiğinde yıkıma ihtiyaç duyulur. Profesyonel bina yıkım şirketimiz, işi verimli ve hızlı bir şekilde yapabilmelerini sağlamak için özel ekipman ve uzmanlığa sahip büyük ekiplere sahiptir. Ayrıca asbestin çıkarılması, kurşun boyanın çıkarılması vb. gibi çevresel kaygılarla başa çıkma konusunda deneyime sahiptirler. İstanbul bina yıkımı ise binaya bağlı olarak farklı sürelerde yapılır.

Bir yanıt yazın

hemen ara