Kiralık Ekskavatör

Ülkemiz genelinde baraj yapımı esnasında, demiryolu yapımında, temel açarken, karayolu inşaasında, kanal açma gibi işlerde kazıma görevi yapan ekskavatör makinesidir. Bu makineye ihtiyacı olan firmalar satın alma yönteminin maliyetlerinin yüksek olması nedeni ile daha çok kiralama yolunu tercih ederler. Kiralık ekskavatör ihtiyacında firmamızdan bu konuda yardım alabilirsiniz. En uygun fiyatlar ile maliyetlerinize zarar vermeyecek şekilde ekskavatör temini yapıyoruz.

Ekskavatör Ne Demektir?

Genellikle toprak kazma işlerinde kullanılan bu makineler için kazaratar ya da kazmaç adı da verilidir. Türkiye geneline bakıldığında taş ocağı ve maden ocaklarında en çok kullanılan ekipmanlardan biridir. Palet ile tekerleklerin seviyelerinden daha yüksek kazıma işlemlerinde daha çok tercih edilir. Arazi çalışmalarında kanal dolan yerlerde, hafriyat işlerinde, kum, çakıl, taş gibi maddelerin kazılması ve kazıların araçlara yüklenmesi esnasında büyük fayda sağlayan bir makinedir. Kiralık ekskavatör ile tüm kazıma işlemleri çok kolay bir şekilde yapılır.

Ekskavatör Çeşitleri Nelerdir?

Kullanılacağı alana göre değişik ekskavatör çeşitleri bulunur. Toprak işlerinin yapılmasında kullanılan ve firmamızdan güvenilir bir şekilde temin edebileceğiniz ve kollarına göre kiralık ekskavatör çeşitleri;

  • Şavul Ekskavatör
  • Ters Kepçeli Ekskavatör
  • Vinç (Kreyn)
  • Kavran Kepçe (Klemşel) ‘dir.

Bütün ekskavatörlerin ana yapılarındaki özellikler genelde aynıdır. Ayrımları sadece bıçak, motor, palet, aktarma organları, kumanda şekli ve operatör kabini gibi farklılıklardan kaynaklanır. Bazıları lastik tekerleklidir. İş makineleri içerisinde sert zeminlerdeki toprak kazma işlemleri, kanal açma, yükleme ve taşıma işlemlerinde en çok kullanılan ve tercih edilendir.

Ekskavatör Nasıl Kullanılır?

Kesinlikle bu konuda eğitim almış operatörler tarafından kullanılması gerekir. Gövdesi büyük bir disk üzerinde dönebilir. Tambur bir kol üzerinde bulunur. Bu tambura bağlantılı olan kepçeler vardır. Tamburlar kepçelerin kopartma işlemini yapmasını sağlar. Son teknoloji ile üretilmiş olan ekskavatörlerin 14 ton ile 51 ton arasında bir çalışma performansı vardır. İşin yapılacağı saha boyutunu, zeminde kullanılması gereken ekskavatör çeşidini belirleme konusunda firmamız uzmanlarından eksper hizmeti alabilirsiniz. Kiralık iş makineleri konusunda en güvenilir hizmeti almak için firmamız ile temasa geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

hemen ara